Dlaczego warto korzystać z kosmetyków do solarium?

Dlaczego warto korzystać z kosmetyków do solarium?

Dlaczego warto używać profesjonalnych kosmetyków do opalania? Czym są? Czym się od siebie różnią? Z jakich lepiej zrezygnować? Oto najważniejsze pytania w temacie. Jesteśmy po to, aby rozjaśnić wszelkie niewiadome w tym temacie i skierować Cię w stronę prawidłowego i bezpiecznego opalania.

Dlaczego warto ich używać?

 • Profesjonalne balsamy do opalania posiadają głęboko nawilżające składniki, dzięki którym skóra będzie głęboko zregenerowana i odżywiona.
 • Przeciwdziałają procesowi starzenia się skóry.
 • Odpowiednio nawilżona skóra lepiej chłonie promieniowanie UV odpowiedzialne za lepszą pigmentację skóry.
 • Stosując specjalistyczne kosmetyki , szybciej osiągniesz pożądany efekt nawet o 40%.
 • Specjalnie skomponowany skład kosmetyków solaryjnych pozwala przełamać naturalną barierę kolorytu skóry.
 • Kosmetyki solaryjne można z powodzeniem stosować na słońce, pamiętając wówczas jednak, że nie posiadają one filtra UV.
 • Profesjonalne kosmetyki zmniejszają nieprzyjemny zapach po opalaniu dzięki technologii ATO.

Czym są? Czym się od siebie różnią?

W naszej ofercie znajdziesz bronzery, przyspieszacze oraz kosmetyki z efektem “tingle” czyli kosmetyki rozgrzewające, a także balsamy po opalaniu. Czym są? Czym się różnią? Które produkty kosmetyczne należą do jakiej grupy?

Bronzery

Bronzery to kosmetyki, których zadaniem jest naturalne zabarwieniepogłębienie opalenizny i nadanie jej naturalnego,  pięknego, brązowego odcienia. Taki efekt dają garbniki, które reagują z aminokwasami naskórka i nadają mu ciemny odcień. Nasze produkty brązujące zawierają wiele substancji odżywiających i nawilżających skórę. Dodatkowo posiadają  składniki przeciwstarzeniowe, ujędrniające i antycellulitowe. Dzięki temu, skóra po ich użyciu jest nie tylko aksamitnie gładka i zdrowo opalona, ale również napięta i elastyczna.

Do kategorii BRONZERÓW z polecanej przez nas marki MAGICAL SUN zaliczamy:

 • COCO BROWN - 20x bronzer dla karnacji jasnej i ciemnej
 • CHOCO DREAM - 20x bronzer dla karnacji jasnej i ciemnej
 • MEGA BRONZER - 30x bronzer dla karnacji jasnej i ciemnej
 • EXTREME BLACK - 40x bronzer dla ciemnej karnacji
 • LADY - 40x bronzer dla ciemnej karnacji
 • MADAME - 50x bronzer dla ciemnej karnacji
 • DARK ZONE - 50x bronzer dla ciemnej karnacji

Przyspieszacze

Przyspieszacze to kosmetyki, które nadają piękną i głęboką opaleniznę. Jak sama nazwa wskazuje, mają przyspieszać proces opalania. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną, aby ich opalenizna wyglądała jak najbardziej naturalnie i utrzymywała się dłużej. Akceleratory pomagają uzyskać naturalnie ciemny koloryt skóry oraz zmniejszają liczbę i długość sesji. Działanie przyspieszaczy polega głównie na pobudzeniu produkcji melaniny w skórze, co umożliwia szybsze osiągnięcie docelowej opalenizny. Są bogate w składniki odżywcze, dzięki którym skóra po aplikacji jest gładka, nawilżona i odżywiona.

2W1

 Przyspieszacze brązujące mają podwójne działanie. Z jednej strony przyspieszają proces opalania, z drugiej  pogłębiają odcień opalenizny. Po ich zastosowaniu skóra jest piękna, rozświetlona i zdrowa. Kosmetyki 2w1 dają satysfakcję już po pierwszej wizycie w solarium i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dodatkowo chronią przed oznakami starzenia, cellulitem i suchością skóry.

Do kategorii PRZYSPIESZACZY i 2w1 z polecanej przez nas marki MAGICAL SUN zaliczamy:

 • POWER BRONZER - Bronzer z 20x przyspieszaczem dla karnacji jasnej i ciemnej
 • PERFECT LADY - 10x przyspieszacz z 15x bronzerem dla jasnej i ciemnej karnacji.
 • DELICATE FACE - 20x przyspieszacz z 20x bronzerem na twarz.
 • GREEN TEA - 10x przyspieszacz dla karnacji jasnej.
 • PURE BEAUTY - 25x przyspieszacz dla karnacji jasnej i ciemnej.

Kosmetyki z efektem Tingle

 Tingle w tłumaczeniu oznacza mrowienie. W przypadku tych kosmetyków podczas opalania uaktywnia się tzw. efekt rozgrzewający na skórze. Dzieje się tak za sprawą specjalnego składnika poprawiającego mikrokrążenie i dotlenienie komórek skóry, dzięki czemu wszystkie procesy – w tym  opalanie – zachodzą szybciej i sprawniej. Poprawiają one miejscowe ukrwienie skóry i maksymalnie przyspieszają efekt opalania. Produkty te przeznaczone są  dla wymagających miłośników opalania w solarium. Ułatwiają opalanie trudno opalających się partii ciała (np. nogi), ale nie należy go stosować na twarz oraz miejsca intymne. Prawdopodobnie nie sprawdzą się u osób z bardzo wrażliwą skórą. Efekt pieczenia i zaczerwienienia może utrzymywać się do kilku godzin i jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Nie zalecane dla osób ze skłonnością do żylaków lub pękających naczynek.

Kosmetyki po opalaniu

Są to balsamy szybko wchłaniające się, ale tym samym mocno nawilżające skórę. Mogą być przeznaczone do codziennego stosowania lub bezpośrednio po sesji opalania w celu utrwalenia kolorytu skóry. Pomagają uzyskać mocniejszy i trwalszy efekt, tak jak po dodatkowej sesji w solarium. Spowalniają procesy starzenia się komórek oraz dbają o odpowiednie jej napięcie.

Do kategorii KOSMETYKI Z EFEKTEM TINGLE i PO OPALANIU z polecanej przez nas marki MAGICAL SUN zaliczamy:

 • HOT TOUCH - Mocny Efekt TINGLE z bronzerem
 • CELEBRITY LEGS - 20x bronzer na nogi z 20x przyspieszaczem i efektem tingle.
 • GLAMOUR EFFECT - Mocno nawilżający kosmetyk po opalaniu.

Dobór odpowiedniego kosmetyku

Pamiętaj, aby kosmetyk do solarium dobierać według indywidualnego fototypu skóry oraz zaawansowania stopnia opalenizny. W profesjonalnych salonach odpowiednio przeszkolony personel, powinien dobrać balsam dla Twoich potrzeb. Jest to bardzo ważne ponieważ inny kosmetyk powinien zostać dobrany kiedy chcesz osiągnąć efekt natychmiastowy, ale krótkotrwały, inny kosmetyk powinien zostać zaproponowany, kiedy chcemy przygotowywać się na wyjazd na wczasy lub chcemy uzyskać stopniowo, długo utrzymującą się opaleniznę. Jest to też zależne od tego ile mamy czasu na uzyskanie satysfakcjonującego efektu. Dodatkowo każdy z nas ma różne preferencje zapachowe oraz co innego oczekuje od kosmetyku. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem może się okazać dostępność na salonach solaryjnych saszetek jednorazowego użytku. Są one pomniejszoną wersją kosmetyków w tubce i sprawdzają się idealnie na wypróbowanie i dobranie balsamu.

Z jakich kosmetyków lepiej zrezygnować?

Profesjonalne kosmetyki do opalania na solarium nie zawierają filtrów przeciwsłonecznych. Zostały stworzone z najstaranniej dobranych składników przez wykwalifikowanych specjalistów.

Kosmetyki z SPF blokują promieniowanie UVA i UVB, co wpływa negatywnie na opalanie w solarium lub całkowicie blokuje proces opalania. Pamiętaj, że kosmetyki drogeryjne przeznaczone do opalania na solarium i na słońce,  zawsze mają w sobie SPF.

 • Przy krótkich seansach, SPF może całkowicie zablokować opalanie w solarium.
 • Stosując tego typu kosmetyki, które nie są przeznaczone do stosowania w solarium narażasz się na podrażnienie skóry i wystąpienie reakcji alergicznych.
 • Również mogą one nieodwracalnie uszkodzić płytę akrylową w urządzeniu.
 • Nawet jeśli kosmetykowi nie uda się zniszczyć płyty akrylowej to dezynfekcja łóżka zostaje wydłużona nawet do 15 minut.

Dodaj komentarz